Under 14 & Under 15

National Underage Leagues 2021

For an overview of the competitions' formats, and a full listing of the first phase groups in each age group, see here.

Phase 2 fixtures will be added when they are known.

Go to Under 15 League

Under 14 League, Phase 1

Group A
26 Jun Finn Harps v Sligo Rovers
26 Jun Mayo FC v Derry City
26 Jun Cavan-Monaghan Idle

03 Jul Derry City v Cavan-Monaghan
03 Jul Sligo Rovers v Mayo FC
03 Jul Finn Harps Idle

10 Jul Derry City v Finn Harps
10 Jul Cavan-Monaghan v Mayo FC
10 Jul Sligo Rovers Idle

17 Jul Cavan-Monaghan v Sligo Rovers
17 Jul Mayo FC v Finn Harps
17 Jul Derry City Idle

21 Jul Finn Harps v Cavan-Monaghan
21 Jul Sligo Rovers v Derry City
21 Jul Mayo FC Idle

24 Jul Derry City v Mayo FC
24 Jul Sligo Rovers v Finn Harps
24 Jul Cavan-Monaghan Idle

28 Jul Derry City v Sligo Rovers
28 Jul Mayo FC v Cavan-Monaghan
28 Jul Finn Harps Idle

07 Aug Cavan-Monaghan v Derry City
07 Aug Finn Harps v Mayo FC
07 Aug Sligo Rovers Idle

14 Aug Cavan-Monaghan v Finn Harps
14 Aug Mayo FC v Sligo Rovers
14 Aug Derry City Idle

21 Aug Sligo Rovers v Cavan-Monaghan
21 Aug Finn Harps v Derry City
21 Aug Mayo FC Idle

Group B
26 Jun Galway United v St Patricks Athletic
26 Jun Longford Town v Athlone Town
26 Jun Dundalk Idle

03 Jul Athlone Town v Dundalk
03 Jul St Patricks Athletic v Longford Town
03 Jul Galway United Idle

10 Jul Athlone Town v Galway United
10 Jul Dundalk v Longford Town
10 Jul St Patricks Athletic Idle

17 Jul Dundalk v St Patricks Athletic
17 Jul Longford Town v Galway United
17 Jul Athlone Town Idle

21 Jul Galway United v Dundalk
21 Jul St Patricks Athletic v Athlone Town
21 Jul Longford Town Idle

24 Jul Athlone Town v Longford Town
24 Jul St Patricks Athletic v Galway United
24 Jul Dundalk Idle

28 Jul Athlone Town v St Patricks Athletic
28 Jul Longford Town v Dundalk
28 Jul Galway United Idle

07 Aug Dundalk v Athlone Town
07 Aug Galway United v Longford Town
07 Aug St Patricks Athletic Idle

14 Aug Dundalk v Galway United
14 Aug Longford Town v St Patricks Athletic
14 Aug Athlone Town Idle

21 Aug St Patricks Athletic v Dundalk
21 Aug Galway United v Athlone Town
21 Aug Longford Town Idle

Group C
26 Jun Shelbourne v Bray Wanderers
26 Jun Cabinteely v Drogheda United
26 Jun Bohemians Idle

03 Jul Drogheda United v Bohemians
03 Jul Bray Wanderers v Cabinteely
03 Jul Shelbourne Idle

10 Jul Drogheda United v Shelbourne
10 Jul Bohemians v Cabinteely
10 Jul Bray Wanderers Idle

17 Jul Bohemians v Bray Wanderers
17 Jul Cabinteely v Shelbourne
17 Jul Drogheda Town Idle

21 Jul Shelbourne v Bohemians
21 Jul Bray Wanderers v Drogheda United
21 Jul Cabinteely Idle

24 Jul Drogheda United v Cabinteely
24 Jul Bray Wanderers v Shelbourne
24 Jul Bohemians Idle

28 Jul Drogheda United v Bray Wanderers
28 Jul Cabinteely v Bohemians
28 Jul Shelbourne Idle

07 Aug Bohemians v Drogheda United
07 Aug Shelbourne v Cabinteely
07 Aug Bray Wanderers Idle

14 Aug Bohemians v Shelbourne
14 Aug Cabinteely v Bray Wanderers
14 Aug Drogheda United Idle

21 Aug Bray Wanderers v Bohemians
21 Aug Shelbourne v Drogheda United
21 Aug Cabinteely Idle

Group D
26 Jun Wexford v UCD
26 Jun Shamrock Rovers v Klub Kildare
26 Jun Carlow-Kilkenny Idle

03 Jul Klub Kildare v Carlow-Kilkenny
03 Jul UCD v Shamrock Rovers
03 Jul Wexford Idle

10 Jul Klub Kildare v Wexford
10 Jul Carlow-Kilkenny v Shamrock Rovers
10 Jul UCD Idle

17 Jul Carlow-Kilkenny v UCD
17 Jul Shamrock Rovers v Wexford
17 Jul Klub Kildare Idle

21 Jul Wexford v Carlow-Kilkenny
21 Jul UCD v Klub Kildare
21 Jul Shamrock Rovers Idle

24 Jul Klub Kildare v Shamrock Rovers
24 Jul UCD v Wexford
24 Jul Carlow-Kilkenny Idle

28 Jul Klub Kildare v UCD
28 Jul Shamrock Rovers v Carlow-Kilkenny
28 Jul Wexford Idle

07 Aug Carlow-Kilkenny v Klub Kildare
07 Aug Wexford v Shamrock Rovers
07 Aug UCD Idle

14 Aug Carlow-Kilkenny v Wexford
14 Aug Shamrock Rovers v UCD
14 Aug Klub Kildare Idle

21 Aug UCD v Carlow-Kilkenny
21 Aug Wexford Klub Kildare
21 Aug Shamrock Rovers Idle

Group E
26 Jun Cobh Ramblers v Waterford
26 Jun Kerry v Cork City
26 Jun Treaty United Idle

03 Jul Cork City v Treaty United
03 Jul Waterford v Kerry
03 Jul Cobh Ramblers Idle

10 Jul Cork City v Cobh Ramblers
10 Jul Treaty United v Kerry
10 Jul Waterford Idle

17 Jul Treaty United v Waterford
17 Jul Kerry v Cobh Ramblers
17 Jul Cork City Idle

21 Jul Cobh Ramblers v Treaty United
21 Jul Waterford v Cork City
21 Jul Kerry Idle

24 Jul Cork City v Kerry
24 Jul Waterford v Cobh Ramblers
24 Jul Treaty United Idle

28 Jul Cork City v Waterford
28 Jul Kerry v Treaty United
28 Jul Cobh Ramblers Idle

07 Aug Treaty United v Cork City
07 Aug Cobh Ramblers v Kerry
07 Aug Waterford Idle

14 Aug Treaty United v Cobh Ramblers
14 Aug Kerry v Waterford
14 Aug Cork City Idle

21 Aug Waterford v Treaty United
21 Aug Cobh Ramblers v Cork City
21 Aug Kerry Idle

Under 14 Cup

First Round (31 Jul):
Athlone Town 0-2 Sligo Rovers
[Cian Nicholson, Peter Moran]
Cabinteely lost to St Patricks Athletic
Cobh Ramblers 5-1 Kerry League
[Devon Gibson 2, James Traynor, OG, Matthew Gillen; Darragh Lynch]
Cork City 3-0 Treaty United, Bishopstown
[Jayden Adair Bell, Denzell Obenge, Matthew Murray]
Dundalk 3-1 Cavan-Monaghan FP
Klub Kildare 0-5 Bohemians, Tougher Park
[Andy Parashiv, James Bailey, Muhammad Haris, Conor Errity, Nathan Burns]
Mayo League 2-4 Galway United, Milebush
[Corey Laverty McCay, Oisin Kelly; Donnacha Sammon 2, Jacob Carroll, Charlie Killeen]
Shamrock Rovers 2-2 Bray Wanderers aet, Rovers win 4-3 pens
[Darragh Marshall 2; James Leonard, Mason Melia]
Shelbourne 8-2 Carlow Kilkenny
[Evan Riley, Cian Corboy, Dawid Wasowicz 2, Patrick Manning 3, Sebastian Fravega; Kyron Cuddy 2]

Second Round (2pm 28 Aug):
Bohemians 0-1 UCD, St Aidans (27 Aug)
[Max McLaughlin 42]
Cobh Ramblers 1-2 Cork City, Mayfield
[Jack O'Brien 29; Matthew Moore 29, 31]
Dundalk 2-3 Drogheda United
[Runako Sweetman 2; Angelo Cosmin Sisu, Nicholas Batyi, Sean Manning]
Finn Harps 3-2 Derry City aet, Killygordon
[Troy Preston Holder 7, Jack Mawditt 69, Carragher Friel 97; Jack Doherty 18, 56]
Longford Town 0-7 Shelbourne
[Dan Ring 3, George Mosneagu 2, Dawid Wasowicz, Ben Walsh]
Sligo Rovers 1-0 Galway United
[Conor Langan]
St Patricks Athletic 0-1 Shamrock Rovers, Blanchardstown
[Daniel Mare]
Waterford 2-2 Wexford FC aet, Wexford win 10-9 pens, WIT
[Scott Collins 11, Matt Barrett 51; Darren Rossiter 13, Ronan Shannon 30]

Quarter-Finals (25 Sep):
Shamrock Rovers v UCD AFC
Cork City v Shelbourne
Finn Harps v Sligo Rovers
Wexford v Drogheda United


16 Oct Semi-Finals

Final 13 Nov

Under 15 League, Phase 1

Group A
27 Jun Sligo Rovers v Finn Harps
27 Jun Derry City v Mayo FC
27 Jun Cavan-Monaghan Idle

04 Jul Cavan-Monaghan v Derry City
04 Jul Mayo FC v Sligo Rovers
04 Jul Finn Harps Idle

11 Jul Finn Harps v Derry City
11 Jul Mayo FC v Cavan-Monaghan
11 Jul Sligo Rovers Idle

18 Jul Sligo Rovers v Cavan-Monaghan
18 Jul Finn Harps v Mayo FC
18 Jul Derry City Idle

22 Jul Cavan-Monaghan v Finn Harps
22 Jul Derry City v Sligo Rovers
22 Jul Mayo FC Idle

25 Jul Mayo FC v Derry City
25 Jul Finn Harps v Sligo Rovers
25 Jul Cavan-Monaghan Idle

29 Jul Sligo Rovers v Derry City
29 Jul Cavan-Monaghan v Mayo FC
29 Jul Finn Harps Idle

08 Aug Derry City v Cavan-Monaghan
08 Aug Mayo FC v Finn Harps
08 Aug Sligo Rovers Idle

15 Aug Finn Harps v Cavan-Monaghan
15 Aug Sligo Rovers v Mayo FC
15 Aug Derry City Idle

22 Aug Cavan-Monaghan v Sligo Rovers
22 Aug Derry City v Finn Harps
22 Aug Mayo FC Idle

Group B
27 Jun St Patricks Athletic v Galway United
27 Jun Athlone Town v Longford Town
27 Jun Dundalk Idle

04 Jul Dundalk v Athlone Town
04 Jul Longford Town v St Patricks Athletic
04 Jul Galway United Idle

11 Jul Galway United v Athlone Town
11 Jul Longford Town v Dundalk
11 Jul St Patricks Athletic Idle

18 Jul St Patricks v Athletic Dundalk
18 Jul Galway United v Longford Town
18 Jul Athlone Town Idle

22 Jul Dundalk v Galway United
22 Jul Athlone Town v St Patricks Athletic
22 Jul Longford Town Idle

25 Jul Longford Town v Athlone Town
25 Jul Galway United v St Patricks Athletic
25 Jul Dundalk Idle

29 Jul St Patricks Athletic v Athlone Town
29 Jul Dundalk v Longford Town
29 Jul Galway United Idle

08 Aug Athlone Town v Dundalk
08 Aug Longford Town v Galway United
08 Aug St Patricks Athletic Idle

15 Aug Galway United v Dundalk
15 Aug St Patricks Athletic v Longford Town
15 Aug Athlone Town Idle

22 Aug Dundalk v St Patricks Athletic
22 Aug Athlone Town v Galway United
22 Aug Longford Town Idle

Group C
27 Jun Bray Wanderers v Shelbourne
27 Jun Drogheda United v Cabinteely
27 Jun Bohemians Idle

04 Jul Bohemians v Drogheda United
04 Jul Cabinteely v Bray Wanderers
04 Jul Shelbourne Idle

11 Jul Shelbourne v Drogheda United
11 Jul Cabinteely v Bohemians
11 Jul Bray Wanderers Idle

18 Jul Bray Wanderers v Bohemians
18 Jul Shelbourne v Cabinteely
18 Jul Drogheda United Idle

22 Jul Bohemians v Shelbourne
22 Jul Drogheda United v Bray Wanderers
22 Jul Cabinteely Idle

25 Jul Cabinteely v Drogheda United
25 Jul Shelbourne v Bray Wanderers
25 Jul Bohemians Idle

29 Jul Bray Wanderers v Drogheda United
29 Jul Bohemians v Cabinteely
29 Jul Shelbourne Idle

08 Aug Drogheda United v Bohemians
08 Aug Cabinteely v Shelbourne
08 Aug Bray Wanderers Idle

15 Aug Shelbourne v Bohemians
15 Aug Bray Wanderers v Cabinteely
15 Aug Drogheda United Idle

22 Aug Bohemians v Bray Wanderers
22 Aug Drogheda United v Shelbourne
22 Aug Cabinteely Idle

Group D
27 Jun UCD v Wexford
27 Jun Klub Kildare v Shamrock Rovers
27 Jun Carlow-Kilkenny Idle

04 Jul Carlow-Kilkenny v Klub Kildare
04 Jul Shamrock Rovers v UCD
04 Jul Wexford Idle

11 Jul Wexford v Klub Kildare
11 Jul Shamrock Rovers v Carlow-Kilkenny
11 Jul UCD Idle

18 Jul UCD v Carlow-Kilkenny
18 Jul Wexford v Shamrock Rovers
18 Jul Klub Kildare Idle

22 Jul Carlow-Kilkenny v Wexford
22 Jul Klub Kildare v UCD
22 Jul Shamrock Rovers Idle

25 Jul Shamrock Rovers v Klub Kildare
25 Jul Wexford v UCD
25 Jul Carlow-Kilkenny Idle

29 Jul UCD v Klub Kildare
29 Jul Carlow-Kilkenny v Shamrock Rovers
29 Jul Wexford Idle

08 Aug Klub Kildare v Carlow-Kilkenny
08 Aug Shamrock Rovers v Wexford
08 Aug UCD Idle

15 Aug Wexford v Carlow-Kilkenny
15 Aug UCD v Shamrock Rovers
15 Aug Klub Kildare Idle

22 Aug Carlow-Kilkenny v UCD
22 Aug Klub Kildare v Wexford
22 Aug Shamrock Rovers Idle

Group E
27 Jun Waterford v Cobh Ramblers
27 Jun Cork City v Limerick
27 Jun Treaty United Idle

04 Jul Treaty United v Cork City
04 Jul Limerick v Waterford
04 Jul Cobh Ramblers Idle

11 Jul Cobh Ramblers v Cork City
11 Jul Limerick v Treaty United
11 Jul Waterford Idle

18 Jul Waterford v Treaty United
18 Jul Cobh Ramblers v Limerick
18 Jul Cork City Idle

22 Jul Treaty United v Cobh Ramblers
22 Jul Cork City v Waterford
22 Jul Limerick Idle

25 Jul Limerick v Cork City
25 Jul Cobh Ramblers v Waterford
25 Jul Treaty United Idle

29 Jul Waterford v Cork City
29 Jul Treaty United v Limerick
29 Jul Cobh Ramblers Idle

08 Aug Cork City v Treaty United
08 Aug Limerick v Cobh Ramblers
08 Aug Waterford Idle

15 Aug Cobh Ramblers v Treaty United
15 Aug Waterford v Limerick
15 Aug Cork City Idle

22 Aug Treaty United v Waterford
22 Aug Cork City v Cobh Ramblers
22 Aug Limerick Idle

Under 15 Cup

First Round (01 Aug):
Bray Wanderers 3-2 St Patricks Athletic
[Hugh Parker 2, Roy Lawlor; Taylor Mooney, Christian O'Reilly]
Cabinteely 0-3 UCD, Ballycorus
[Cian Meleady 35, Dare Kareem 77, Karl Dempsey 79]
Carlow-Kilkenny FC 2-3 Treaty United, Derdimus
[Rolan Sanni 2; Josh Boland 2, James Kenneally]
Cavan-Monaghan FP 1-1 Drogheda United aet, Cavan Monaghan win 4-1 pens, Cootehill
[Shayne Sorcaghan; Stephen Ibidokun]
Derry City 3-2 Dundalk, Newbuildings
[Trent Doherty 25, Ben McGonigle 27, Kyle McCloskey 70; Sam Case 22, Damien Balsic 39]
Finn Harps 3-2 Sligo Rovers, Ballybofey United
[Shaunie Bradley, Tiarnan McGinty, Shane Ellison; Evan Durkin, Gary Farren]
Limerick 0-6 Galway United, Hogan Park
[Jack Weesjes 23, OG 27, Evan Moran 61, 74, Junior Thiam 70, Ciaran Nolan 80]
Waterford 1-1 Klub Kildare aet, Waterford win 3-2 pens, WIT Arena
[Eoin Hogan 90; Johnathan-Maxwell Adedeji 94]
Wexford 0-6 Shamrock Rovers
[Tofumi Afolabi 16, 82, John O'Sullivan 21, Cian Dillon 49, 59, Odhran MacLaughlin 76]

Second Round (29 Aug):
Athlone Town 2-4 Shamrock Rovers
[Alex Rooney, Cillian Geary; Tofumi Afolabi 2, John O'Sullivan, Naj Razi]
Bray Wanderers 2-2 Bohemians Bohs win 5-4 pens, Berryfield
[Mason Melia, Lorcan Moore; Mark Tarzan, Nickson Okuson]
Cavan-Monaghan FP 1-4 Derry City, Cootehill
[Jacob Jaskiewicz; Brandon Crockett, Ben McGonigle, Brendan Roe, Trent Doherty]
Galway United 7-1* Longford Town, East United
[Evan Moore, Adam Lavelle, Colm Whelan, Brian Cunningham, Jack Weesjes, Declan Daly; Ribeiro Tico Jose]
* beta.football gives 11-1 (recte 10-1) and scorers '[Tom Lydon 7, Adam Lavelle 9, 31, Evan Moran 12, 13, Colm Whelan 16, 44, 76, Jack Weesjes 77, Declan Daly 83; Ribeiro Tico Jose 45]', at the end of 100 mins
Mayo League 1-5 Finn Harps, Milebush
[Luke Flatley; Shaunie Bradley 2, Sean Patton, Tiarnan McGinty, Brendan McLaughlin]
Shelbourne 1-0 UCD, AUL
[Tyriek Sammy]
Treaty United 1-1 Cobh Ramblers Treaty win 4-2 pens, UL
Waterford 1-2 Cork City, WIT
[Calum Costello 77 pen; Dara McCormick 35, Cian Carmody 52]

Quarter-Finals (26 Sep):
Treaty United v Finn Harps
Derry City v Bohemians
Shelbourne v Shamrock Rovers
Cork City v Galway United

17 Oct Semi-Finals

Cup Final 14 Nov

Go to Under 14 league

Back to the topContact us