Under-15 & Under-13 Leagues 2019

Under-15 League

Phase 1

Four Groups each of six teams.

The top two teams in each Group, and the two best-placed third-placed teams qualify for Phase 2, the play-offs.

If previous experience is followed, the remaining teams will enter the Shield competition at that stage.

Group 1

W/e 17 Mar

Finn Harps v Longford Town
Mayo v Derry City
Monaghan-Cavan FP v Sligo Rovers

W/e 24 Mar

Derry City v Monaghan-Cavan FP
Longford Town v Mayo
Sligo Rovers v Finn Harps

W/e 31 Mar

Finn Harps v Mayo
Monaghan-Cavan FP v Longford Town
Sligo Rovers v Derry City

W/e 07 Apr

Finn Harps v Monaghan-Cavan FP
Longford Town v Derry City
Mayo v Sligo Rovers

W/e 14 Apr

Derry City v Finn Harps
Monaghan-Cavan FP v Mayo
Sligo Rovers v Longford Town

W/e 21 Apr - no fixtures

W/e 28 Apr

Finn Harps v Derry City
Longford Town v Sligo Rovers
Mayo v Monaghan-Cavan FP

W/e 05 May - Reserve date

W/e 12 May

Derry City v Longford Town
Monaghan-Cavan FP v Finn Harps
Sligo Rovers v Mayo

W/e 19 May

Derry City v Sligo Rovers
Longford Town v Monaghan-Cavan FP
Mayo v Finn Harps

W/e 26 May

Finn Harps v Sligo Rovers
Mayo v Longford Town
Monaghan-Cavan FP v Derry City

W/e 02 Jun

Derry City v Mayo
Longford Town v Finn Harps
Sligo Rovers v Monaghan-Cavan FP

Group 2

W/e 17 Mar

Athlone Town v Kerry
Cobh Ramblers v Galway United
Limerick v Cork City

W/e 24 Mar

Cork City v Athlone Town
Galway United v Limerick
Kerry v Cobh Ramblers

W/e 31 Mar

Athlone Town v Galway United
Cobh Ramblers v Limerick
Kerry v Cork City

W/e 07 Apr

Cobh Ramblers v Athlone Town
Galway United v Cork City
Limerick v Kerry

W/e 14 Apr

Athlone Town v Limerick
Cork City v Cobh Ramblers
Kerry v Galway United

W/e 21 Apr - no fixtures

W/e 28 Apr

Cobh Ramblers v Cork City
Galway United v Kerry
Limerick v Athlone Town

W/e 05 May - Reserve date

W/e 12 May

Athlone Town v Cobh Ramblers
Cork City v Galway United
Kerry v Limerick

W/e 19 May

Cork City v Kerry
Galway United v Athlone Town
Limerick v Cobh Ramblers

W/e 26 May

Athlone Town v Cork City
Cobh Ramblers v Kerry
Limerick v Galway United

W/e 02 Jun

Cork City v Limerick
Galway United v Cobh Ramblers
Kerry v Athlone Town

Group 3

W/e 17 Mar

Dundalk v Carlow-Kilkenny
St Patricks Athletic v Bohemians
Shelbourne v Drogheda United

W/e 24 Mar

Bohemians v Dundalk
Carlow-Kilkenny v Shelbourne
Drogheda United v St Patricks Athletic

W/e 31 Mar

Carlow-Kilkenny v Bohemians
Dundalk v Drogheda United
Shelbourne v St Patricks Athletic

W/e 07 Apr

Drogheda United v Bohemians
St Patricks Athletic v Carlow-Kilkenny
Shelbourne v Dundalk

W/e 14 Apr

Bohemians v Shelbourne
Carlow-Kilkenny v Drogheda United
Dundalk v St Patricks Athletic

W/e 21 Apr - no fixtures

W/e 28 Apr

Drogheda United v Carlow-Kilkenny
St Patricks Athletic v Dundalk
Shelbourne v Bohemians

W/e 05 May - Reserve date

W/e 12 May

Bohemians v Drogheda United
Carlow-Kilkenny v St Patricks Athletic
Dundalk v Shelbourne

W/e 19 May

Bohemians v Carlow-Kilkenny
Drogheda United v Dundalk
St Patricks Athletic v Shelbourne

W/e 26 May

Dundalk v Bohemians
St Patricks Athletic v Drogheda United
Shelbourne v Carlow-Kilkenny

W/e 02 Jun

Bohemians v St Patricks Athletic
Carlow-Kilkenny v Dundalk
Drogheda United v Shelbourne

Group 4

W/e 17 Mar

Cabinteely v Wexford
UCD v Bray Wanderers
Waterford v Shamrock Rovers

W/e 24 Mar

Bray Wanderers v Waterford
Shamrock Rovers v Cabinteely
Wexford v UCD

W/e 31 Mar

Cabinteely v UCD
Shamrock Rovers v Bray Wanderers
Waterford v Wexford

W/e 07 Apr

Cabinteely v Waterford
UCD v Shamrock Rovers
Wexford v Bray Wanderers

W/e 14 Apr

Bray Wanderers v Cabinteely
Shamrock Rovers v Wexford
Waterford v UCD

W/e 21 Apr - no fixtures

W/e 28 Apr

Cabinteely v Bray Wanderers
UCD v Waterford
Wexford v Shamrock Rovers

W/e 05 May - Reserve date

W/e 12 May

Bray Wanderers v Wexford
Shamrock Rovers v UCD
Waterford v Cabinteely

W/e 19 May

Cabinteely v UCD
Shamrock Rovers v Bray Wanderers
Waterford v Wexford

W/e 26 May

Cabinteely v Shamrock Rovers
UCD v Wexford
Waterford v Bray Wanderers

W/e 02 Jun

Bray Wanderers v UCD
Shamrock Rovers v Waterford
Wexford v Cabinteely

League Phase 2

Two Groups of six teams, Round Robin Home and Away.

Top two teams in each group qualify for Semi-Finals.

W/e 30 Jun - W/e 15 Sep (10 series of matches)

Reserve dates: W/e 04 Aug, W/e 08 Sep, W/e 22 Sep

Shield (dates as League Phase 2)

Two Groups of six teams, Round Robin Home and Away.

Top two teams in each group qualify for Semi-Finals.

Final Phases

W/e 29 Sep - League & Shield Semi-Finals

W/e 06 Oct - Shield Final

W/e 13 Oct - League Final

Under-13 League

Phase 1

Four Groups each of six teams.

The top two teams in each Group, and the two best-placed third-placed teams qualify for Phase 2, the play-offs.

If previous experience is followed, the remaining teams will enter the Shield competition at that stage.

Group 1

W/e 17 Mar

Derry City v Mayo
Longford Town v Finn Harps
Sligo Rovers v Monaghan-Cavan FP

W/e 24 Mar

Finn Harps v Sligo Rovers
Mayo v Longford Town
Monaghan-Cavan FP v Derry City

W/e 31 Mar

Derry City v Sligo Rovers
Longford Town v Monaghan-Cavan FP
Mayo v Finn Harps

W/e 07 Apr

Derry City v Longford Town
Monaghan-Cavan FP v Finn Harps
Sligo Rovers v Mayo

W/e 14 Apr

Finn Harps v Derry City
Longford Town v Sligo Rovers
Mayo v Monaghan-Cavan FP

W/e 21 Apr - no fixtures

W/e 28 Apr

Derry City v Finn Harps
Monaghan-Cavan FP v Mayo
Sligo Rovers v Longford Town

W/e 05 May - Reserve date

W/e 12 May

Finn Harps v Monaghan-Cavan FP
Longford Town v Derry City
Mayo v Sligo Rovers

W/e 19 May

Finn Harps v Mayo
Monaghan-Cavan FP v Longford Town
Sligo Rovers v Derry City

W/e 26 May

Derry City v Monaghan-Cavan FP
Longford Town v Mayo
Sligo Rovers v Finn Harps

W/e 02 Jun

Finn Harps v Longford Town
Mayo v Derry City
Monaghan-Cavan FP v Sligo Rovers

Group 2

W/e 17 Mar

Cork City v Limerick
Galway United v Cobh Ramblers
Kerry v Athlone Town

W/e 24 Mar

Athlone Town v Cork City
Cobh Ramblers v Kerry
Limerick v Galway United

W/e 31 Mar

Cork City v Kerry
Galway United v Athlone Town
Limerick v Cobh Ramblers

W/e 07 Apr

Athlone Town v Cobh Ramblers
Cork City v Galway United
Kerry v Limerick

W/e 14 Apr

Cobh Ramblers v Cork City
Galway United v Kerry
Limerick v Athlone Town

W/e 21 Apr - no fixtures

W/e 28 Apr

Athlone Town v Limerick
Cork City v Cobh Ramblers
Kerry v Galway United

W/e 05 May - Reserve date

W/e 12 May

Cobh Ramblers v Athlone Town
Galway United v Cork City
Limerick v Kerry

W/e 19 May

Athlone Town v Galway United
Cobh Ramblers v Limerick
Kerry v Cork City

W/e 26 May

Cork City v Athlone Town
Galway United v Limerick
Kerry v Cobh Ramblers

W/e 02 Jun

Athlone Town v Kerry
Cobh Ramblers v Galway United
Limerick v Cork City

Group 3

W/e 17 Mar

Bohemians v St Patricks Athletic
Drogheda United v Shelbourne
Klub Kildare v Dundalk

W/e 24 Mar

Dundalk v Bohemians
St Patricks Athletic v Drogheda United
Shelbourne v Klub Kildare

W/e 31 Mar

Bohemians v Klub Kildare
Drogheda United v Dundalk
St Patricks Athletic v Shelbourne

W/e 07 Apr

Bohemians v Drogheda United
Dundalk v Shelbourne
Klub Kildare v St Patricks Athletic

W/e 14 Apr

Drogheda United v Klub Kildare
St Patricks Athletic v Dundalk
Shelbourne v Bohemians

W/e 21 Apr - no fixtures

W/e 28 Apr

Bohemians v Shelbourne
Dundalk v St Patricks Athletic
Klub Kildare v Drogheda United

W/e 05 May - Reserve date

W/e 12 May

Drogheda United v Bohemians
St Patricks Athletic v Klub Kildare
Shelbourne v Dundalk

W/e 19 May

Dundalk v Drogheda United
Klub Kildare v Bohemians
Shelbourne v St Patricks Athletic

W/e 26 May

Bohemians v Dundalk
Drogheda United v St Patricks Athletic
Klub Kildare v Shelbourne

W/e 02 Jun

Dundalk v Klub Kildare
St Patricks Athletic v Bohemians
Shelbourne v Drogheda United

Group 4

W/e 17 Mar

Bray Wanderers v UCD
Shamrock Rovers v Waterford
Wexford v Cabinteely

W/e 24 Mar

Cabinteely v Shamrock Rovers
UCD v Wexford
Waterford v Bray Wanderers

W/e 31 Mar

Bray Wanderers v Shamrock Rovers
UCD v Cabinteely
Wexford v Waterford

W/e 07 Apr

Bray Wanderers v Wexford
Shamrock Rovers v UCD
Waterford v Cabinteely

W/e 14 Apr

Cabinteely v Bray Wanderers
UCD v Waterford
Wexford v Shamrock Rovers

W/e 21 Apr - no fixtures

W/e 28 Apr

Bray Wanderers v Cabinteely
Shamrock Rovers v Wexford
Waterford v UCD

W/e 05 May - Reserve date

W/e 12 May

Cabinteely v Waterford
UCD v Shamrock Rovers
Wexford v Bray Wanderers

W/e 19 May

Cabinteely v UCD
Shamrock Rovers v Bray Wanderers
Waterford v Wexford

W/e 26 May

Bray Wanderers v Waterford
Shamrock Rovers v Cabinteely
Wexford v UCD

W/e 02 Jun

Cabinteely v Wexford
UCD v Bray Wanderers
Waterford v Shamrock Rovers

League Phase 2

Two Groups of six teams, Round Robin Home and Away.

Top two teams in each group qualify for Semi-Finals.

W/e 30 Jun - W/e 15 Sep (10 series of matches)

Reserve dates: W/e 04 Aug, W/e 08 Sep, W/e 22 Sep

Shield (dates as League Phase 2)

Two Groups of six teams, Round Robin Home and Away.

Top two teams in each group qualify for Semi-Finals.

Final Phases

W/e 29 Sep - League & Shield Semi-Finals

W/e 06 Oct - Shield Final

W/e 13 Oct - League Final

Back to the topContact us